Člen skupiny
CZ | EN

Recyklace plastů

Zajišťujeme komplexní recyklaci komunálních a průmyslových plastů

Staráme se o komplexní recyklaci komunálních a průmyslových odpadních plastů. Specializujeme se na směsné plasty, plasty ze žlutých kontejnerů, tak i průmyslové jednodruhové a vícedruhové tvrdé plasty. Fólie, ABS, HDPE, PC/ABS, PC, PE, PET, PMMA, PP, PS a PVC plasty recyklujeme moderními technologiemi na vysoce kvalitní plastové drtě, regranuláty a PET flakes, které můžete opětovně využít ve své výrobě. Usilujeme o koncept zero waste a dosahujeme vysoké výtěžnosti. Nezapomínáme ani na neúčelně recyklovatelné plasty, které ekologicky zpracováváme na tuhá alternativní paliva, která v českých cementárnách šetří zdroje fosilních paliv a snižují emise oxidu uhličitého.


Recyklace PET plastů

Recyklujeme PET plasty z komunálního odpadu na výrobní surovinu


Odpadní PET plasty velmi pokrokovými technologiemi recyklujeme na výrobní surovinu PET flakes, křišťálově čisté kousky PET ve tvaru lupínků v co nejvyšší možné kvalitě. Zpracováváme lisované PET lahve, drcené PET lahve a víčka na výsledný produkt PET flakes mix z barevných lahví a PET flakes čiré. Naše PET flakes jsou opětovně využívány jako druhotná surovina zejména v potravinářském, automobilovém, textilním, stavebním a hygienickém průmyslu, a to v souladu s principy oběhového hospodářství. Vedlejším produktem jsou namleté etikety, víčka a drobný PET Fine, které se dále uplatňují při výrobě plastových kompostérů, obrubníků nebo zatravňovacích systémů.

Služba zahrnuje

 • Recyklace PET lahví
 • Výroba a prodej PET flakes
 • Výroba alternativních paliv
 • Cirkulární ekonomika

Spolupracujeme s řadou klientů v potravinářském, automobilovém, textilním, stavebním i hygienickém průmyslu.RECYKLACE TVRDÝCH PLASTŮ

Recyklujeme tvrdé plasty z průmyslového i komunálního odpadu a vracíme je zpět do výroby

Specializujeme se na recyklaci ABS, PC/ABS, PC, PE, PMMA, PP, PS a PVC plastů. Jako jediní v Česku recyklujeme doposud nevyužité plasty z komunálního odpadu se zaměřením na HDPE a PP plasty. S plasty nakládáme komplexně. Staráme se o jejich dopravu, skladování, dotřídění, regranulaci, a následnou kontrolu vzorků v laboratoři. Dosahujeme až 99% čistoty regranulovaného plastu a plastových drtí, které vracíme zpět do vaší výroby. Vyhovíme požadavkům na MFI, barvu, plniva a aditiva. Snížíte s námi zátěž na životní prostředí a my vám ušetříme náklady na vstupní materiály ve vaší výrobě.

Služba zahrnuje

 • Poradenství ve výrobě plastových drtí
 • Optimalizace vaší výroby
 • Regranulace plastů
 • Vrácení plastů do výroby
 • Cirkulární ekonomika

Spolupracujeme s předními dodavateli plastových automobilových dílů, regionálními společnostmi i významnými celorepublikovými a zahraničními partnery

ZPRACOVÁNÍ NEÚČELNĚ RECYKLOVATELNÝCH PLASTŮ

Využíváme plasty, které nelze účelně recyklovat, namísto jejich pouhého skládkování


Plastové odpady, které nelze účelně recyklovat a vrátit zpět do oběhu, zpracováváme v tuhá alternativní paliva (TAP). Tyto dále nevyužitelné plastové odpady se dle platné legislativy nesmí skládkovat a jejich využití jako druh alternativního paliva skýtá řadu výhod. Naše TAP splňují potřebné parametry a stala se nezbytnou náhradou fosilních paliv používaných v českých cementárnách, kde nahrazují až 90 % fosilních paliv a snižují emise oxidu uhličitého. Využití alternativních paliv představuje komplexní energetické a materiálové využití odpadu, kdy nejen energetický obsah, ale i vlastní hmota jsou v procesu výroby cementu zcela využity.

Služba zahrnuje

 • Zpracování neúčelně recyklovatelných odpadů
 • Výroba tuhých alternativních paliv
 • Komplexní energetické a materiálové využití odpadu

Spolupracujeme s předními českými cementárnami, kde naše tuhá alternativní paliva šetří neobnovitelné zdroje fosilních paliv.