CZ | EN

Odstranění následků požáru skladovací haly v Uhříněvsi

  • Domů
  • Aktuality
  • Odstranění následků požáru skladovací haly v Uhříněvsi

Odstranění následků požáru skladovací haly v Uhříněvsi

5. 8. 2021

Následky požáru skladovací haly s drogistickým zbožím v pražské Uhříněvsi pomáhají odstraňovat specializované společnosti AVE a Purum

Hala s drogistickým zbožím v pražské Uhříněvsi začala hořet v neděli večer. Během požáru se hala částečně zřítila. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Hasiči uhasili požár po téměř dvou dnech. Zraněn nebyl nikdo. Od úterního poledne hasiči vodu použitou při hašení zadržují v laguně haly, odkud ji společnost Purum odčerpává a odváží k ekologickému odstranění.

Staráme se o ekologické odstranění kontaminované vody, demolici zničeného areálu, sanaci a odstranění pevných odpadů po požáru

Tým odborníků společnosti Purum na místě nejprve zajistil průzkum znečištění a odběr vzorků hasební vody. Ta byla po provedení expresních rozborů shledána jako silně alkalická. V současné době již více než týden odčerpáváme odpadní hasební vody obsahující nebezpečné látky k ekologickému odstranění na příslušných zařízeních. Kromě zajištění kontaminovaných vod společnosti AVE a Purum zajistí demolici zříceného areálu, sanaci ekologických škod, odvoz a ekologické odstranění pevných odpadů po požáru a zničeného drogistického zboží.
Následky požáru skladovací haly s drogistickým zbožím v pražské Uhříněvsi pomáhají odstraňovat specializované společnosti AVE a Purum I Foto: Purum s.r.o.