Člen skupiny
CZ | EN

Komplexní odpadové hospodářství pro lepší využitelnost materiálů

  • Domů
  • Aktuality
  • Komplexní odpadové hospodářství pro lepší využitelnost materiálů

Komplexní odpadové hospodářství pro lepší využitelnost materiálů

31. 8. 2022

Purum pomáhá společnosti Nestlé dosáhnout cílů směřujících k bezodpadové budoucnosti. Ve slovenském závodu Carpathia v Prievidzi se Purum stará o komplexní odpadové hospodářství, v rámci kterého naši odborníci optimalizovali shromažďování a třídění odpadů s cílem co nejvyšší recyklace a materiálové využitelnosti odpadů

Portfolio závodu Nestlé Carpathia v Prievidzi se zaměřuje na výrobu kulinářských výrobků. Tradice potravinářské výroby zde začíná už v roce 1875, ale klíčovým rokem pro současné portfolio výrobků je rok 1959, kdy byla uvedena do provozu první linka na dehydratované polévky. S modernizací výroby v devadesátých letech zastřešila společnost Nestlé rozsáhlou nabídku výrobků značky Maggi a značka Carpathia se stala silnou a tradiční asociací spojení polévek, bujónů a dochucovadel, které jsou exportovány do řady evropských zemí. 

Značka je postupně vylepšovaná v souladu se snižováním ekologické zátěže. Podstatou komplexních odpadových služeb společnosti Purum v závodě Nestlé je, že žádný z obalů a odpadů, včetně plastových, neskončí na skládce nebo jako volně pohozený odpadek, a tím se postupně naplňuje vize bezodpadové budoucnosti, která byla ve společnosti formulovaná v roce 2019 a byly stanoveny konkrétní cíle směřující ke splnění tohoto závazku. Specialisté Purum zoptimalizovali přímo v závodě shromažďování a třídění odpadů s cílem co nejvyšší recyklace a materiálové, popřípadě energetické využitelnosti. Odvoz jednotlivých komodit je zajištěný tak, aby jednotlivé komodity směřovaly ke konečným zpracovatelům. Minulý rok se zároveň cíle v oblasti odpadů staly nedílnou součástí Nestlé plánu ke snižování emisí.