Člen skupiny
CZ | EN

Čtvrtstoletí čistě ekologických řešení

Čtvrtstoletí čistě ekologických řešení

21. 5. 2019

Postaráme se o jakýkoli odpad, vždy čistě a ekologicky. Za bezmála čtvrtstoletí své existence se česká společnost působící v oboru komplexního odpadového hospodářství dynamicky rozrostla, má rovné dvě stovky zaměstnanců, na třicet vlastních zařízení po celé České republice a Slovensku a jednu z největších flotil specializovaných vozidel v Česku, která se stará o zákazníky po celé Evropě 

Když byla v polovině 90. let na pražském Žižkově založena společnost Purum, dělila její majitele takřka generační propast. Tehdy si jen stěží dokázal někdo představit, jak široké spektrum služeb bude společnost jen za několik málo let poskytovat. Dnes patří společnost Purum k předním českým firmám působícím v oboru odpadového hospodářství. 

"Nabízíme široké spektrum služeb od ekologického využití odpadních materiálů,
přes jejich recyklaci a energetické využití, až po ekologické odstranění.
Naši klienti se na nás mohou spolehnout i při řešení outsorcingu
odpadového hospodářství ve svých podnicích.
Staráme se o veškerou provozní, legislativní a administrativní činnost.
Naši zákazníci nám tak mohou plně přenechat starost o odpady
a soustředit se jen na své podnikání.
Kromě toho jsme samozřejmě schopni eliminovat všechna ekologická rizika.
Postaráme se zkrátka o jakýkoli odpad, vždy čistě a ekologicky." 

vysvětluje jednatel společnosti, Daniel Kraft. 

Při příležitosti blížícího se 25. výročí společnosti bychom rádi chtěli poděkovali všem obchodním partnerům,  bez kterých bychom tak široké spektrum činností nikdy nebyli schopni efektivně a kvalitně zvládat. Velké poděkování patří také trojcípým hvězdám, neměnným stálicím vozového parku Purum. Doménou společnosti Purum bylo vždy zajištění spolehlivé přepravy veškerých odpadů včetně těch nebezpečných a kapalných v režimu ADR, které dodáváme a odvážíme do různorodých podniků po celé Evropě, čištění kanalizačních zařízení, provoz vlastních čistíren odpadních vod a řady recyklačních zařízení, které vyžadují přísná bezpečnostní opatření včetně speciálního vybavení a konstrukce nástaveb vozidel. 

"Z těchto důvodů jsme se rozhodli, že si flotilu vozidel pro naše potřeby sami navrhneme.
Naše volba byla tehdy jednoznačná.
Základem firemního vozového parku se stala značka Mercedes-Benz.
A tohoto rozhodnutí, jak ukázala budoucnost, jsme nikdy nelitovali." 

říká vedoucí dopravy Purum, Ladislav Kodým. 

Od roku 1994 pomáháme firmám a průmyslovým společnostem, městům a obcím, sektoru zdravotnictví i drobným živnostníkům, kterým přinášíme komplexní řešení odpadového hospodářství na míru jejich potřebám, ve kterých se odpady stávají zdrojem a směřují k trvale udržitelnému rozvoji životního prostředí. Čtvrtstoletí aktivně pomáháme k čistému životnímu prostředí a také chráníme českou krajinu – odstranili jsme ekologickou zátěž nebezpečných látek v areálu Škoda Plzeň, bývalém prostoru Liberty Mělník či bývalé olejny v Lovosicích, sanační ekologii jsme zaměřili také na azbesty v Německu, rozsáhlé ekologické škody v Aircraft Kunovice a odstranili jsme následky po těžbě ropy a plynu v chráněné oblasti přírodní akumulace vod CHOPAV. Kvalitu našich služeb podporujeme od roku 2008 členstvím ve skupině PURUM KRAFT. V rámci skupiny nadále investujeme do budoucnosti, recyklujeme a učíme recyklovat,  specializujeme se na projekty odpad zdrojem či odpad energií a rozšiřujeme škálu inovativních recyklačních postupů a technologií opřených o vlastní výzkum, vývoj a akreditované laboratoře. 

Zdroj: Mercedes-Benz Transport 1/2019